RSS
poniedziałek, 17 kwietnia 2017
JAK OTYŁOŚĆ WPŁYWA NA MÓZG?

Witajcie Kochani!

 

Święta, święta i po Świętach. Zapomniałem Wam złożyć tu życzenia, przyjmijcie zatem życzenia poświatecznie..szerszych spodni :)

A jak już mowa o słodyczach to wpadł mi przed chwilą dosłownie artykuł/wpis jak to otyłość wpływa na mózg. Zawsze myślałem, że wpływa na rozmiar spodni, a tu proszę. Za zgodą Autorki, pozwolę sobie zamieścić cały artykuł tutaj - ku pamięci dla mnie i specjalnie dla Was (bo może nie czytaliście tego artykułu).

 

 

O cukrzycy, nadciśnieniu, Alzheimerze, miażdżycy i depresji, jako chorobach wywołanych złą dietą, słyszeli już chyba wszyscy. Lekarze apelują, reporterzy wspominają, prasa też coś o tym napisze. Czasami nawet psycholodzy wypowiedzą się, że otyłość jest źródłem wykluczeń społecznych i problemów na tle interpersonalnym. Jednak mało kto zwraca uwagę na fakt, jak wielkie spustoszenie nadwaga czyni w mózgu.

Czy jest to ważny temat dla nauczyciela? Bardzo! 
Mózg ucznia to nasze miejsce pracy! Polskie społeczeństwo jest coraz grubsze. Coraz młodsze dzieci mają problem z otyłością, dlatego edukacja w tym zakresie jest konieczna. Jeśli ją zaniedbamy, wszystkie inne nasze starania pójdą na zmarnowanie. Żadne cud metody nauczania nie zdadzą egzaminu, jeśli mózgi naszych uczniów nie będą zdolne tej wiedzy przyswoić.


OTYŁOŚĆ ZMIENIA MÓZG

1. Z powodu otyłości słabnie koncentracja i pamięć, już nawet w wieku dziecięcym!

2. Nadwaga lub otyłość w połączeniu z dietą bogatą w cukry i tłuszcze nasycone może także prowadzić do zmian w mózgu, które zmniejszają kontrolę impulsów. W efekcie dziecku trudniej jest oprzeć się pokusie jedzenia.

3. Otyłość obniża samokontrolę.

4. Nadwaga w młodości to duże prawdopodobieństwo Alzheimera lub innych chorób otępiennych na starość.

5. Najnowsze badania sugerują, że nieprawidłowości w mózgu (wywołane spożyciem cukrów prostych i tłuszczy trans) pojawiają się już w dzieciństwie i mogą być wręcz przyczyną otyłości, a nie jej skutkiem.


6. Badania wskazują, że otyłe dzieci cierpią na więcej dolegliwości zdrowotnych i częściej są nieobecne w szkole.

7. Problemy z pamięcią i procesami poznawczymi dotyczą nie tylko nauki w szkole. Chodzi o to, że mózg osób otyłych w ogóle ma znacznie osłabiony sposób przetwarzania informacji i ich zapamiętywania.

8. Nadwaga u dzieci wiąże się z istotnym osłabieniem funkcji wykonawczych, w tym pamięci roboczej, uwagi i umiejętności podejmowania decyzji.
 


Funkcje wykonawcze – zdolności poznawcze, które pozwalają nam kontrolować i koordynować procesy umysłowe i działania. Obejmują: zdolność planowania, myślenie abstrakcyjne, podejmowanie decyzji, samokontrolę, umiejętność inicjowania i hamowania zachowania w zależności od sytuacji.


9. Badania z użyciem technologii neuroobrazowania pokazały, że w mózgu osoby z nadwagą lub otyłością dochodzi także do zmian strukturalnych.

10. Wyniki uzyskane przez Antonio Convita z New York University dowodzą, że otyłość i zespół metaboliczny wiążą się z gorszymi wynikami w nauce, a także cieńszą korą oczodołowo-czołową i przedniego zakrętu obręczy, mniejszą spoistością istoty białej oraz zmniejszeniem hipokampa


Zespół metaboliczny – stan charakteryzujący się współistnieniem czynników ryzyka wystąpienia powikłań ze strony układu sercowo-naczyniowego. Obejmuje takie objawy jak: nadciśnienie tętnicze, wysoki poziom trójglicerydów, insulinoodporność, niski poziom „dobrego cholesterolu”, otyłość brzuszna.


11. Naukowcy z University of Illinois na podstawie przeprowadzonych badań stwierdzili, że dzieci z nadwagą w wieku od 7. do 9. lat,
 które miały więcej tkanki tłuszczowej w obrębie brzucha, słabiej radziły sobie z testami wymagającymi pamięci relacyjnej, czyli związanej z aktywnością hipokampu.


12. Jak pokazało badanie przeprowadzone w 2015 roku przez dr Sussanne Reyes z Universidad de Chile w Santiago i jej współpracowników, dzieci z nadwagą gorzej sobie radzą w porównaniu z tymi o prawidłowej wadze, z hamowaniem impulsów, a to oznacza, że trudniej im odmówić sobie niezdrowego jedzenia.

13. Otyłość nie jest tylko efektem braku samokontroli, ale też jej przyczyną.

14. Oczywiście nieumiejętność panowania nad sobą przekłada się na wyniki w nauce.

15. Badanie z udziałem 128. dzieci w wieku 7 - 9 lat pokazało, że te o podwyższonym BMI oraz większej ilości tkanki tłuszczowej wypadały gorzej niż ich rówieśnicy o prawidłowej wadze, w zadaniach wymagających kontroli impulsów oraz uzyskiwały niższe oceny.

16. Zespół prof. Davidsona w oparciu o badania na zwierzętach stwierdził, że duże ilości cukrów rafinowanych i tłuszczów nasyconych osłabiają barierę krew – mózg, szczególnie w obrębie hipokampu. To sprawia, że mózg jest bardziej podatny na działanie szkodliwych substancji, które zakłócają jego działanie. A jeśli dotyczy to hipokampu, uszczerbku doznają pamięć i funkcje wykonawcze.


CZY TAKIE ZMIANY W MÓZGU SĄ ODWRACALNE?

Są, choć to proces bardzo trudny i żmudny. Istnieją jednak sposoby, aby uratować mózg, który został zdegradowany przez otyłość.

Jak możemy pomóc dziecku, które wpadło w sidła nadwagi?

1. Okazać ciepło i wsparcie, chwaląc pociechę za słuszne wybory żywieniowe. Aranżując otoczenie tak, by nie było w nim zbyt wielu pokus w postaci niezdrowego jedzenia.

2. Nie wolno stosować nadmiernej kontroli i wzbudzania poczucia winy, gdyż przynosi to efekt odwrotny.

3. Należy praktykować z dzieckiem uważność, bycie tu i teraz. Pomocą mogą się okazać chociażby kolorowanki czy słynna sztuka zentagleDobrym sposobem jest wprowadzenie stałego rytmu dnia, co z pewnością podniesie samodyscyplinę dziecka.


Zmiany strukturalne w mózgach otyłych dzieci są faktem. Neuronauki coraz głośniej o tym mówią.
Co zrobimy z tą wiedzą? Machniemy ręką, bo przecież i tak świata nie zmienimy czy nie pozwolimy, aby głupie wybory niszczyły miejsce naszej pracy, a przede wszystkim przyszłość naszych podopiecznych?

                                                                                                                               

 

 

Artykuł został napisany na podstawie:

Stacy Lu, Mózg w oblężeniu, [w:] „Charaktery. Magazyn psychologiczny”, Nr 3(242), marzec 2017.

(http://inspiracjedlaszkoly.pl/blog/wpisy/item/279-jak-otylosc-wplywa-na-mozg-czyli-zwiazek-niezdrowej-diety-z-hipokampem)

 Bardzo dziękuję Autorce za zgodę na umieszczenie Jej wpisu u mnie. 

 

pozdrawiam 

 

Grzegorz

19:43, ja-olsztyn32
Link Dodaj komentarz »
środa, 05 kwietnia 2017
GWG trafiło na Facebooka

Witajcie Kochani!

Wiosna za oknem, Święta za pasem, kleszcze w trawie, a u nas ...... WIELKIE WYSTAWIANIE. Mama poczuła słoneczko i od razu chwyciła za aparat by obfotografować (głównie) książki na moje GWG.

A trochę się tego nazbierało, więc wystawianie trwa ciągle. Tym razem moja Wyprzedaż nie jest na Allegro, tylko na Facebooku. Rodzice dowiadywali się u prawnika czy tak można - można, zatem działamy. Tzn. głównie działa mama, bo to jej broszka, ale my staramy się jej pomóc jak możemy - czyli nie przeszkadzamy.

Zanim jednak pokażę Wam kilka pozycji z GWG, przedstawię zasady mojego bazarku

 

1. Każda aukcja zaczyna się od 1 zł + koszt wysyłki.
2. Koszt przesyłki przy kilku przedmiotach jest jeden,ustalany indywidualnie.
3. Każdy ma 7 dni na opłacenie i kontakt.Przedmiot nie opłacony,brak kontaktu-przedmiot wraca ponownie na licytację
4. Ja mam 7 dni na wysyłkę.
5. Koszt wysyłki i za przedmioty tym razem idzie na inne konto,takie z którego będę mogła opłacić terapeutki Grzesia i Kuby.
6.Przebijamy o pełna złotówkę, 
7. Przemyśl swoja ofertę i nie kasuj.
8.Osoby które notorycznie będą podbijały cenę a na koniec nie zakupią przedmiotu będą niestety musiały opuścić grupę
Miłej licytacji.


Opodatkowanie darowizny
Zgodnie z art. 9 ust. 1 ustawy, opodatkowaniu podlega nabycie przez nabywcę, od jednej osoby, własności rzeczy i praw majątkowych o czystej wartości przekraczającej - jeżeli darczyńca i obdarowany nie są osobami bliskimi, np. rodziną (III grupa podatkowa) - 4.902 zł. Ponieważ podatek od darowizn jest podatkiem progresywnym (im wyższa kwota, tym wyższy podatek), aby nie zapłacić podatku od darowizny (albo zapłacić do w niższej wysokości), zamiast przekazać jedną darowiznę w kwocie 50.000 zł, można podzielić tę kwotę i przykładowo darowiznę w kwocie 4.902 zł może przekazać spółka, każdy z członków zarządu, ich małżonkowie itd. Zwłaszcza, że podatek od spadków i darowizn nie może być zaliczony do kosztów uzyskania przychodów spółki.
Ponadto, ani na gruncie podatku dochodowego od osób prawnych, ani podatku dochodowego od osób fizycznych darowizn nie uważa się za koszty uzyskania przychodów.


Książki, które są wystawione to dary od moich Przyjaciół, którzy w ten sposób chcieli mi pomóc zebrać pieniądze na terapię. Musicie mi jednak wybaczyć, ale już nie pamiętam która książka jest od kogo. Jednak bardzo Wam dziękuję za nie i liczę, że wybaczycie mi moją krótka pamięć :).

A teraz to, co najważniejsze. Oto książki o które możecie powalczyć na GWG. Szczerze zapraszam.

 

Piorun Zaplatani

Mój brat niedźwiedź dźungla

Król Lew Madagaskar

Zezia i Giler Kubuś Puchatek

uściskam cie Kocham cię

 

Ale GWG to nie tylko książki. Pracownia Mami podarowała specjalnie na moja Wyprzedaż kocyk dla Maluszka do wózka. 

 

Pracownia Mami

kocyk kocyk

 

Złote rączki pewnej Moniki Ł. podarowały komplety biżuterii letniej dla młodych i ciut starszych Kobitek. 

 

letnia biżuteria letnia bizuteria

letnia bizuteria letnia bizuteria

 

Kochani, te i inne rzeczy znajdziecie na moim GWG. Wystarczy, że na Facebooku wpiszecie w wyszukiwarcie GWG po godzinach (https://web.facebook.com/groups/1153797094704102/). Do tej pory udało nam się zebrać 261 zł. Bardzo wszystkim Kupującym dziękuję.

 

Pozdrawiam Was wiosennie

Wasz Grzegorz  

Tagi: allegro
07:21, ja-olsztyn32
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 19 marca 2017
Nasza nowa szkoła

Witajcie Kochani!

U nas tyle się ostatnio dzieje, że choćbym chciał to nie dam rady Wam tego wszystkiego opisać. Ale jedno po porostu muszę - zmieniam szkołę. Od września nie będę chodził już do szkoły w Olsztynie, ale w Szczęsnym.

Ale od początku - trwa reforma edukacji, nie będzie już 6 klas i potem gimnazjum. Będzie 8 klas, a potem liceum lub inna szkoła średnia (podobno tak moja mama się uczyła czyli musi to być bardzo stary system nauki). No i okazało się, że od września będę chodził razem z Kubą do jednej szkoły. 

 

Szkoła Podstawowa w Szczęsnym

 

Niektórzy krytykują nowy system edukacji - że właściwie jest stary, że szkoda tych budynków gimnazjalnych, ich wyposażenia, że nauczyciele stracą pracę. A ja Wam powiem jedno - moja mama jest zadowolona. Przez ostatnie trzy lata robiła za kierowcę do dwóch placówek edukacyjnych - teraz będzie miała nas w jednym budynku. Zobaczcie jaka wygoda. Mojej mamie naprawdę niewiele do szczęścia potrzeba.

Ostatnio, w naszej nowej szkole, był Dzień Otwarty. Pojechaliśmy we trójkę i oglądaliśmy dzieci występujące na scenie. A potem Pani Dyrektor oprowadziła nas po szkole i pokazała wszystkie sale.

 

w nowej szkole

 

Szkoła jest naprawdę mała i wiecie co - jeden rocznik to jedna klasa. Teraz chodzę do VI C, a tam będę po prostu chodził do VII klasy. Niektórzy z mojej rodziny odradzali rodzicom puszczenie nas do wiejskiej szkoły - bo niższy poziom, gorszy start i w ogóle wszystko jest tam źle. Rodzice jednak rady nie posłuchali i już nas do wiejskiej szkoły zapisali. 

Kochani, zatem od września zaczynamy naszą nową, wspólna przygodę w nowej szkole. Już się cieszymy.

 

pozdrawiam

Grzegorz-uczeń

 

Zdjęcie szkoły pochodzi ze strony https://web.facebook.com/sp.szczesne

Tagi: szkoła
06:03, ja-olsztyn32
Link Dodaj komentarz »
piątek, 24 lutego 2017
Zenek myśli o....

Witajcie Kochani!

 

Zenek mysli o policjancie Zenek mysli o 11 policjantach

 

Dzisiaj chciałbym Wam przedstawić kolejną LoGośkę mojej mamy. Dzisiejsza LoGośka jest o myśleniu. I o Zenku. Otóż Zenek, główny bohater, ciągle, ale to ciągle myśli. A to o nożyczkach, a to o piórku. Myśli też o żółwiu, motylku, samolocie, wężu, czapce, drukarce, butach i robaczku....w sumie to myśli o 127 rzeczach. I te wszystkie rzeczy są zielone. Taki jest ten Zenek.

 

Zenek myśli o 2 robotach. Zenek mysli o sercu

 

Zabawa polega na tym, by położyć obrazek myślącego Zenka na stoliku, podłodze, gdziekolwiek - byle na płaskim, a w miejscu chmurki położyć należy rzeczownik-obrazek. No i mówimy - Zenek myśli o palmie. Zaliczyliśmy. Drugi etap polega na dołożeniu do Zenka cyferki np. 131. I znowu mówimy - Zenek myśli o 131 palmach. Już wiecie o co chodzi Zenkowi? Zenkowi chodzi o odmianę!!!! Podobno to wcale nie jest takie proste dla dzieci, przynajmniej dla mnie. I właśnie dlatego mama wymyśliła taką grę.

 

Zenek mysli o klocku duplo. Zenek mysli o 121 klockach duplo.

 

Zagraliśmy w nią z Kubą. Kuba wybierał jakąś rzecz dla mnie, ja dla niego i mówiliśmy. I o ile ja wybierałem obrazki wydrukowane przez mamę, to Kuba wybierał rzeczy z pokoju. Ale dałem radę. Za każdą poprawną odpowiedź był punkt. Ostatecznie był remis. Tak to bywa między braćmi - idziemy łeb w łeb.

 

rzeczowniki

 

Oczywiście coś tam potem mama wspominała moim Terapeutkom, że LoGośka jest fajna, bo my się nawet nie zorientowaliśmy, że ćwiczymy odmianę. Ale pewnie chciała się pochwalić. Bo ja od początku wiedziałem co i jak - chyba mi wierzycie, co :)

 

Zenek mysli o wieszaku Zenek mysli o 422 wieszakach

 

Kochani, jeżeli też chcielibyście zagrać w Zenka to nic trudnego. Wystarczy napisać do mojej mamy na maila lo_goski@wp.pl taką prośbę i mama wyślę Wam Zenka w pdf-ie. I to za darmo. Czemu za darmo, zapytacie? Otóż pod Zenkiem jest informacja na temat zbiórki 1% dla mnie 

Podaruj 1% swojego podatku Grzesiowi KRS 0000037904 6988 GADOMSKI GRZEGORZ dziękujemy grzesiowy.blox.pl.

Rodzice starają się rozpropagować moją akcję 1% w każdy możliwy sposób. Mama wymyśliła taki. 

 

Zenek mysli o 31 Mikołajach Zenek mysli o 4 workach.

 

To co, zapraszam do pisania do mamy. Potem wystarczy tylko kartki wydrukować, podkleić na tekturkę lub zalaminować, wyciąć i ćwiczyć odmianę. Nam się taki rodzaj pracy podoba. Ciekawe czy też będziecie mieć takie odczucia? 

 

pozdrawiam

odmieniający Grzegorz 

czwartek, 23 lutego 2017
GWG po godzinach

Kochani!

Ruszyła kolejna odsłona Grzechutkowej Wyprzedaży Garażowej - tym razem na Facebooku. Mama postanowiła już teraz zacząć wiosenne porządki i stąd właśnie to wydarzenie. A czemu porządki, zapytacie? Otóż to jest bardzo proste - chodzi sobie ta moja rodzicielka po domu i szuka skarbów. Swego czasu podostawałem wiele fantów od moich Przyjaciół i mama je skrzętnie ukryła. Teraz natomiast  ich szuka, fotografuje i wystawia tu

https://web.facebook.com/groups/1153797094704102/.

Pieniądze ze sprzedaży książek i innych rzeczy zasilą konto moich Terapeutów. Do tej pory, dzięki Kupującym, udało się mamie opłacić 3 zajęcia logopedyczne. A kolejne aukcje trwają.

Oto niewielka próbka tego, co znajduje się na mojej wyprzedaży.

 

piękna girlanda od Cioci Ani

ksiazeczka ksiazeczka

ksiazka ksiazka

 dla dzieci ksiazka

quiz logo 4

 

Wszystkie aukcje zaczynają się od złotówki. Kochani, wpadajcie, oglądajcie a jak coś Wam wpadnie w oko-licytujcie.

 

Pamiętajcie też, że dzisiaj jest Tłusty Czwartek - nie zapomnijcie o pączkach.

 

Tłusty Czwartek

 

Smacznego Kochani. Podobno pączki zjadane dzisiaj wcale nie tuczą. Tak gdzieś słyszałem. To musi być prawda.

 

pozdrawiam Was na słodko

Grześ

 

PS. Zdjęcie pączków pochodzi ze strony pixabay.com.

Tagi: allegro
07:04, ja-olsztyn32
Link Dodaj komentarz »
środa, 25 stycznia 2017
Historyjki Kuby

Witajcie Kochani!

 

Za oknami biało lub szaro, w każdym razie pogoda nie zachęca do nauki na świeżym powietrzu. Co innego latem....I to właśnie dzisiaj chciałem Wam pokazać - jak Kuba na świeżym powietrzu szkolił się razem z mamą.

Dzisiaj będzie o historyjkach obrazkowych. Mama przygotowała historyjki i dała je Kubie. Mogła oczywiście dawać mu po jednej, ale gdzie tam Im trudniej tym mózg bardziej pracuje - zatem Kuba dostała cały pakiet obrazków. No i radź se chłopie.

Myślicie, że nie dał rady? A skądże, oczywiście, że dał. I prawie wcale się nie buntował. Prawie :).

A zresztą sami zobaczcie, bo oczywiście dokumentacja zdjęciowa jest.

 

nauka Kuby sportowiec

skok zagadka

 pomidory historyjki

 

Jak już Kuba zdecydował o kolejności, to karteczki zostały wklejone do jego zeszytu. Ale to nie koniec zabawy z tymi historyjkami.....ale to jest zupełnie inna opowieść.

 

To tyle nauki latem na świeżym powietrzu. Zimą natomiast można inaczej wykorzystać aurę za oknem - np. jak my wczoraj.

 

kijki

 

Można iść na KIJKI !!!!!

 

Kochani, korzystajcie z pogody jakakolwiek by ona nie była. Wietrzyć umysł trzeba, żeby lepiej pracował. 

 

A gdybyście już jakimś sposobem rozliczali się z Fiskusem naszym ulubionym, to pamiętajcie o mnie. 

 

1% dla mnie

 

BARDZO Wam z góry DZIĘKUJĘ :)

 

Wasz Grześ

sobota, 21 stycznia 2017
Do czego są nam potrzebni Dziadkowie?

Kochani!

Dzisiaj będzie tak refleksyjnie.....do czego są nam potrzebni Dziadkowie? Przecież mamy rodziców, to po co nam Dziadkowie......otóż

 

babcia

 

Dziadkowie są

 • do rozpieszczania
 • do opowiadania bajek
 • do pokazywania tajników dnia codziennego
 • do grania w karty 
 • do przytulania
 • do kucharzenia
 • do bycia z nami wtedy, kiedy rodzice nie mogą
 • do zacałowania.

 

dziadek

 

Dlatego Kochani Dziadkowie czyli drogie Babcie i Dziadki najdroższe, w imieniu swoim, Kuby i wszystkich wnuków, życzę Wam z okazji Waszego święta

 • radości z tego, że jesteście Dziadkami
 • dumy z nas, wnuków
 • tradycyjnie - podwyżki emerytury
 • zdrówka 
 • pociechy ze służby zdrowia
 • leków za złotówkę
 • spotkań ze znajomymi
 • uśmiechu na twarzy.

 

dziadkowie

 

Moim osobistym Dziadkom natomiast życzę

 • (mniej) pracy
 • więcej pieniędzy
 • dystansu do świata i siebie
 • zdrowia
 • mniej nerwów
 • wewnętrznego spokoju
 • pogodzenia się z pewnymi rzeczami
 • częstych spotkań z nami
 • bycia dla nas podporą a nie przeszkodą

 

pokolenia

 

 

 

 

Sto lat dla Babci! Sto lat dla Dziadka!

 

Grześ

 

 

Zdjęcia pochodzą ze strony https://pixabay.com/. 

03:02, ja-olsztyn32
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 19 stycznia 2017
Zima u Gadomszczaków

Witajcie Kochani!

 

Nie wiem jak u Was, ale u nas zima w pełni. Zatem korzystamy z jej uroków i chodzimy na sanki. Pamiętacie może naszą drogę-ciężko pod nią podjechać, oj ciężko. Ale jest idealna do zjeżdżania. Trzeba korzystać z uroków górek....póki drogi nam nie zrobią :)

A oto kilka zdjęć z jednej z wojaży na pobliskie górki. Było SUUUUUPER. Powiem Wam w zaufaniu, że nawet mama na sankach jechała. I jej się podobało :). Tylko nie mówcie, że Wam powiedziałem, może to tajemnica. 

 

zima szczęsliwa Odi

z gorki na pazurki górka

Odi pozuje

gotowy do zjazdu górka

brak sił prawie się udało zjechać

rodzeństwo

 

Kochani, taki wypad na sanki to samo zdrowie. Korzystajcie zatem z zimy, bo podobno luty ma nie być taki łaskawy pogodowo. Tak mówią starzy górale i prognozy amerykańskie.

 

Miłego saneczkowania

 

Wasz Grzegorz z bratem Kubą :)

 

 

 

 

niedziela, 15 stycznia 2017
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Witajcie Kochani!

Nowy Rok już dawno za nami, a ja nawet nie zdążyłem Wam życzeń złożyć - zatem życzę Wam spełnienia noworocznych postanowień :)).

U mnie bardzo dużo się dzieje, postaram się to sukcesywnie opisywać, ale nie wiem czy dam radę. Ale dziś nie będzie o mnie, dziś będzie o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

 

WOSP

 

 

Od wielu lat staram się pomagać Orkiestrze na miarę swoich możliwości. Podobnie robi Kuba. Bo my w sumie lubimy pomagać. Od paru lat pomaga nam w tym firma DEJNA. W styczniu wystawia na aukcjach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy specjalne koszulki. Są niepowtarzalne, jedyne i nie do kupienia w sklepie. No i oczywiście musimy je mieć. 

Aukcje zazwyczaj są bardzo zacięte, każdy chce mieć swoją koszulkę. Ale w końcu aukcje się kończą i wygrywa ten, który dał najwięcej. Jak to w życiu bywa:).

W tym roku też nam się udało wygrać koszulki (właściwie to mamie, bo my nie mamy konta na Allegro). No i oczywiście mamy w nich zdjęcia - a jakże by to mogło być inaczej. Oto my, w najlepszych koszulkach na świecie.

 

WOSP i my

 

Prawda, że ładnie wyglądamy :)). Ale zanim powstało to zdjęcie, nasz osobisty fotograf trochę się namęczył z nami .....

 

WOSP WOSP

WOSP WOSP

 

Sami widzicie, że nie tak łatwo zrobić nam w miarę fajną fotkę :)

 

 

WOSP

 

Kochani, gdybyście chcieli też taka koszulkę jaką my mamy (lub Daniel z fotki wyżej) to zapraszam na Allegro - http://aukcje.wosp.org.pl/pomagajmy-razem-jak-co-roku-z-dejna-imie-na-body-i4048609. DEJNA wystawiła kolejną swoją aukcję. I nie przejmujcie się, że tam jest bodziak wystawiony. DEJNA na pewno Wam zrobi to, co chcecie - tylko wygrajcie !!!!

 

Pamiętajcie, gramy dla Dzieciaków i naszych kochanych Seniorów - dla nich warto pograć o koszulkę. 

 

SieMa 

Wasz Grześ

 

Zdjęcie logo WOŚP pochodzi ze strony http://ckis.konin.pl/biblioteka-repertuarowa/17744-2/. Zdjęcie Daniela pochodzi ze strony https://web.facebook.com/koszulka/.

 

06:10, ja-olsztyn32
Link Dodaj komentarz »
sobota, 24 grudnia 2016
Rodzinnych Świąt

Kochani!

 

swiateczne słowa

 

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę Wam przede wszystkim spokoju, takiego wewnętrznego. Wyciszenia, refleksji nad życiem, spotkań z Rodziną, pełnego stołu smakołyków i tradycyjnie - bogatego Mikołaja.

Niech te Święta spowodują, że odpoczniecie - od pracy, obowiązków, polityki. Naładujcie swoje akumulatory, by od wtorku sprostać kolejnym wyzwaniom dnia codziennego. Rozmawiajcie, śmiejcie się, bądźcie dla siebie Rodziną. W tym dzisiejszym zwariowanym świecie to właśnie Najbliżsi powinni być ostoją. Dbajcie o Nich!

A gdy już się najecie tak na maxa, do pełna to lećcie na spacerek. Podziwiajcie otaczającą Was przyrodę, I chociaż śniegu brak, to niech ten czas świąteczny będzie bardzo magiczny. To wszystko zależy od Was! 

I już tak n koniec - uważajcie na zarazki. Nie chorujcie! W Święta nie wypada :)))

 

 

Rodzinnych Świąt Kochani

 

Wasz Grześ

 

Zdjęcie pochodzi ze strony https://web.facebook.com/rysopisysketchnoting/

01:16, ja-olsztyn32
Link Dodaj komentarz »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 43
1% małe zdjęcie