RSS
środa, 05 lipca 2017
Piramida jest w Olsztynie

Witajcie Kochani!

Nie wiem czy jesteście świadomi, że Piramida jest w Olsztynie ..... Piramida Rozwoju :). To jest takie miejsce, do które chodzą dzieci wraz z opiekunami, gdy potrzebują pomocy. Ale o jaką pomoc chodzi -  zapytacie. W prostych słowach - o pomoc rozwojową. Ot na przykład - dziecko ma kłopoty z rozwojem mowy - myk do Piramidy, tam jest logopeda. Kłopoty natury sensorycznej - do Piramidy, na zajęcia z SI. Kłopoty z właściwym słyszeniem świata - do Piramidy marsz na Tomatisa.

 

PIRAMIDA ROZWOJU

(http://piramidarozwoju.pl/)

 

I właśnie my, ja i Kuba, nie tak dawno trafiliśmy do Piramidy Rozwoju na badanie uwagi słuchowej. Badanie to polegało na informowaniu Terapeuty co się słyszy, a co nie. Pani Marta założyła nam słuchawki (każdy pracował oddzielnie oczywiście) i puszczała nam ze swojego czarodziejskiego pudła dźwięki. My mieliśmy ją informować podniesieniem ręki prawej lub lewej czy dany dźwięk słyszymy. A Pani Marta zaznaczała odpowiedzi na karteczce.

 

 badanie uwagi słuchowej

 

Powiem Wam w zaufaniu, ze takie badania to ja lubię. W miłym towarzystwie, w miłych okolicznościach przyrody.....nie to, co badanie krwi. Auć.

 

słychać w prawym uchu

 

Po skończonych badaniach przyszedł czas na wyniki. Ja wypadłem w miarę dobrze, ale pamiętajcie, że przechodziłem już wiele stopni wtajemniczenia na terapii metodą Tomatisa. Gorzej jest z Kubą. Niby słyszy, co się do niego mówi, ale jednak nie słucha. Mama się śmieje, że to typowa przypadłość męska, ale nie wiem czy mogę się z tym zgodzić.

I właśnie dlatego, po wielu konsultacjach mamy z różnymi Terapeutami, zapadła decyzja o posłaniu Kuby na Tomatisa do Piramidy Rozwoju (http://piramidarozwoju.pl/). Powiedzieć łatwo, gorzej zrobić. Cena takiego spotkania (cyklu spotkań) wynosi 1500 zł. No jakoś tak wyszło, że tych pieniędzy Rodzice nie mają.....ale mają mnóstwo Super Extra Przyjaciół. Mama postanowiła Ich wykorzystać w dobrej sprawie i stworzyła na Facebooku bazarek GWG DLA KUBY (https://web.facebook.com/groups/1153797094704102/). 

No i zaczęło się....fotografowanie, wystawianie, zachęcanie do zakupu. Rzeczy wystawione na bazarku mają bardzo niską cenę początkową - 1 zł. Za złotówkę można już kupić książki dla dzieci lub dorosłych. Są książki typowo kobiecie - romansidła, ale znajdzie się coś tez dla miłośników programowania czy zagadek detektywistycznych. Była też suszarka elektryczna i światełka z Cotton Balls (http://www.cottonballlights.pl/). Na GWG trafiają głównie rzeczy wystawiane przez mamę, ale czasem któryś z moich Przyjaciół podaruje coś od siebie i wtedy to dopiero jest walka o fanty. 

Kochani, zapraszam zatem na Facebook'a, na nasze licytacje. Walczymy o to, by Kuba słyszał nie tylko to, co chce, ale również takie proste komunikaty jak "koniec zabawy", "posprzątaj" lub nawet "do łóżka marsz". 

Do tej pory udało się już zebrać 270 zł. Jeszcze trochę nam zostało do zebrania, ale liczę na to, że się uda - na pewno z Waszą pomocą.

 

Pozdrawiam Was wakacyjnie

Grzegorz

poniedziałek, 03 lipca 2017
WAKACJE !!!!!

Witajcie Kochani!

Oficjalnie chciałbym wszystkich Was poinformować, że mam wakacje - zdałem do kolejnej klasy. To już będzie 7 klasa. Ponad tydzień temu odebrałem świadectwo i już mogę się byczyć.....przynajmniej trochę, póki mama nie przypomni sobie o mnie i o nauce :).

A na razie cieszę się, że rano nie muszę wstawać, mogę robić co chcę i to robię. W końcu przecież mam WAKACJE !!!!

Kochani, Wy też korzystajcie z uroków lata (parasolki i kurtki przeciwdeszczowe bardzo wskazane są ostatnio), a jak macie wakacje tak jak ja - to korzystajcie ile się da. Bo kolejne dopiero za rok.

Na dowód tego, że nigdy nie kłamię oto zdjęcie mówiące samo za siebie - odbiór przeze mnie świadectwa z rąk wychowawcy klasy, Pani Jadzi.

 

 świadectwo

 

Kochani, nie wiem czy pamiętacie, ale od września nie będę już chodził do szkoły w Olsztynie tylko w Szczęsnym. Razem z Kubą rozpoczynamy nowy etap edukacyjny.....ale to dopiero za 2 miesiące.

 

Życzę Wam miłego wakacyjnego poniedziałku

 

Wasz Grześ

 

04:35, ja-olsztyn32
Link Dodaj komentarz »
1% małe zdjęcie