RSS
środa, 07 czerwca 2017
Prezenty od Didasko

Witajcie Kochani!

 

Chciałbym Wam pokazać co ostatnio LEDWO Pan Listonosz do nas przyniósł - 15 kg szczęścia.....

 

prezent od Didasco prezent od Didasco

prezent od Didasco

prezent od Didasco prezent od Didasco

prezent od Didasco

prezent od Didasco prezent od Didasco

prezent od Didasco

 

Widzicie ile skarbów mamy - BARDZO DUŻO. Wydawnictwu DIDASCO (https://didasko.com.pl/) bardzo mocno dziękuję za pamięć i przesyłkę. Już część zadań zacząłem robić (Kuba zresztą też). Obiecuję, że będę sukcesywnie pokazywał co zrobiliśmy, żebyście też widzieli jakie fajne zadania mamy do roboty.

 

Pozdrawiam słonecznie 

 

Wasz Grzegorz

niedziela, 04 czerwca 2017
Kuba ćwiczy sylaby

Witajcie Kochani!

Weekend powoli się kończy, jutro znowu kolejny dzień pracy nas czeka. Ale zanim poniedziałek nastąpi, to zapraszam Was do przeczytania czego obecnie uczy się Kuba. Mój młodszy braciszek zna obecnie kilka literek: S, L, B, M, W, K, D, T oraz wszystkie samogłoski. Żeby nauka nie była nudna, mama wymyśliła kolejną LoGośkę - czyli coś co ułatwia naukę. 

 

nauka Kuby nauka Kuby

nauka Kuby

nauka Kuby nauka Kuby

nauka Kuby

nauka Kuby nauka Kuby

nauka Kuby nauka Kuby

 

Jak się pewnie domyślacie zadanie Kuby polega na przeczytaniu sylab. Ale to nie wszystko. Bo tak naprawdę to nie są zwykłe sylaby, to jest tajemniczy język Minecraftów. I tak np. SÓBO znaczy "jestem super dziewczynką, tylko brakuje mi miecza", a WILO "uciekam od Was, bo się bardzo boję". Oczywiście za każdym razem każda sylaba znaczy co innego, w zależności o pomysłowości mamy i Kuby.

Sami widzicie kochani, że nie trzeba wydawać majątku na pomoce logopedyczne (nie liczę tych pomocy, które mama kupuje na szkoleniach - ale o tym pewnie niedługo sama rodzicielka napisze). Wystarczy pomysł, tusz kolorowy (mama kupuje jeden po 5 złotych) i dużo kartek z recyklingu i jest już pomoc. 

 

Miłego końca weekendu

 

Wasz Grzegorz

czwartek, 01 czerwca 2017
Dzieckiem być....

Witajcie Kochani!

 

Dzieci 

 

Z okazji Dnia Dziecka życzę Wam byście każdego dnia potrafili się dziwić jak dziecko, zadawali mnóstwo pytań "czemu?", "a po co?", taplali się w błocie, skakali na trampolinie, szukali motylka na łące, zimą lepili bałwana i zjeżdżali na sankach. Kochani, zachwycajcie się tęczą, słuchajcie śpiewu ptaków, spędzajcie czas z rodziną i znajomymi. Dziecko to nie tylko człek do 18-stego roku życia, dziecko to taki człek, który każdego dnia potrafi zrobić WOW, gdy zobaczy coś fajnego. Nie zabijajcie dziecka w sobie - ono potrzebuje Was, by żyć. Wiem co mówię - w końcu na dzieciach to ja się znam jak mało kto. Sam jestem dzieckiem !!!!!

Szalonego i extra dziecinnego dzisiejszego Dnia Wam życzę

 

Grzegorz - dziecko

03:00, ja-olsztyn32
Link Dodaj komentarz »
1% małe zdjęcie