RSS
piątek, 24 lutego 2017
Zenek myśli o....

Witajcie Kochani!

 

Zenek mysli o policjancie Zenek mysli o 11 policjantach

 

Dzisiaj chciałbym Wam przedstawić kolejną LoGośkę mojej mamy. Dzisiejsza LoGośka jest o myśleniu. I o Zenku. Otóż Zenek, główny bohater, ciągle, ale to ciągle myśli. A to o nożyczkach, a to o piórku. Myśli też o żółwiu, motylku, samolocie, wężu, czapce, drukarce, butach i robaczku....w sumie to myśli o 127 rzeczach. I te wszystkie rzeczy są zielone. Taki jest ten Zenek.

 

Zenek myśli o 2 robotach. Zenek mysli o sercu

 

Zabawa polega na tym, by położyć obrazek myślącego Zenka na stoliku, podłodze, gdziekolwiek - byle na płaskim, a w miejscu chmurki położyć należy rzeczownik-obrazek. No i mówimy - Zenek myśli o palmie. Zaliczyliśmy. Drugi etap polega na dołożeniu do Zenka cyferki np. 131. I znowu mówimy - Zenek myśli o 131 palmach. Już wiecie o co chodzi Zenkowi? Zenkowi chodzi o odmianę!!!! Podobno to wcale nie jest takie proste dla dzieci, przynajmniej dla mnie. I właśnie dlatego mama wymyśliła taką grę.

 

Zenek mysli o klocku duplo. Zenek mysli o 121 klockach duplo.

 

Zagraliśmy w nią z Kubą. Kuba wybierał jakąś rzecz dla mnie, ja dla niego i mówiliśmy. I o ile ja wybierałem obrazki wydrukowane przez mamę, to Kuba wybierał rzeczy z pokoju. Ale dałem radę. Za każdą poprawną odpowiedź był punkt. Ostatecznie był remis. Tak to bywa między braćmi - idziemy łeb w łeb.

 

rzeczowniki

 

Oczywiście coś tam potem mama wspominała moim Terapeutkom, że LoGośka jest fajna, bo my się nawet nie zorientowaliśmy, że ćwiczymy odmianę. Ale pewnie chciała się pochwalić. Bo ja od początku wiedziałem co i jak - chyba mi wierzycie, co :)

 

Zenek mysli o wieszaku Zenek mysli o 422 wieszakach

 

Kochani, jeżeli też chcielibyście zagrać w Zenka to nic trudnego. Wystarczy napisać do mojej mamy na maila lo_goski@wp.pl taką prośbę i mama wyślę Wam Zenka w pdf-ie. I to za darmo. Czemu za darmo, zapytacie? Otóż pod Zenkiem jest informacja na temat zbiórki 1% dla mnie 

Podaruj 1% swojego podatku Grzesiowi KRS 0000037904 6988 GADOMSKI GRZEGORZ dziękujemy grzesiowy.blox.pl.

Rodzice starają się rozpropagować moją akcję 1% w każdy możliwy sposób. Mama wymyśliła taki. 

 

Zenek mysli o 31 Mikołajach Zenek mysli o 4 workach.

 

To co, zapraszam do pisania do mamy. Potem wystarczy tylko kartki wydrukować, podkleić na tekturkę lub zalaminować, wyciąć i ćwiczyć odmianę. Nam się taki rodzaj pracy podoba. Ciekawe czy też będziecie mieć takie odczucia? 

 

pozdrawiam

odmieniający Grzegorz 

czwartek, 23 lutego 2017
GWG po godzinach

Kochani!

Ruszyła kolejna odsłona Grzechutkowej Wyprzedaży Garażowej - tym razem na Facebooku. Mama postanowiła już teraz zacząć wiosenne porządki i stąd właśnie to wydarzenie. A czemu porządki, zapytacie? Otóż to jest bardzo proste - chodzi sobie ta moja rodzicielka po domu i szuka skarbów. Swego czasu podostawałem wiele fantów od moich Przyjaciół i mama je skrzętnie ukryła. Teraz natomiast  ich szuka, fotografuje i wystawia tu

https://web.facebook.com/groups/1153797094704102/.

Pieniądze ze sprzedaży książek i innych rzeczy zasilą konto moich Terapeutów. Do tej pory, dzięki Kupującym, udało się mamie opłacić 3 zajęcia logopedyczne. A kolejne aukcje trwają.

Oto niewielka próbka tego, co znajduje się na mojej wyprzedaży.

 

piękna girlanda od Cioci Ani

ksiazeczka ksiazeczka

ksiazka ksiazka

 dla dzieci ksiazka

quiz logo 4

 

Wszystkie aukcje zaczynają się od złotówki. Kochani, wpadajcie, oglądajcie a jak coś Wam wpadnie w oko-licytujcie.

 

Pamiętajcie też, że dzisiaj jest Tłusty Czwartek - nie zapomnijcie o pączkach.

 

Tłusty Czwartek

 

Smacznego Kochani. Podobno pączki zjadane dzisiaj wcale nie tuczą. Tak gdzieś słyszałem. To musi być prawda.

 

pozdrawiam Was na słodko

Grześ

 

PS. Zdjęcie pączków pochodzi ze strony pixabay.com.

Tagi: allegro
07:04, ja-olsztyn32
Link Dodaj komentarz »
1% małe zdjęcie