RSS
niedziela, 15 lutego 2015
1% dla Grzesia i Kuby

1% dla chlopaków

 

Witajcie Kochani!

Po raz kolejny chciałabym Was prosić w imieniu swoim i swoich Mężczyzn o pamięć o Grzesiu i Kubie podczas rozliczeń z Fiskusem.

 

SI Kuby

 

Dzieci potrzebujących pomocy jest z każdym rokiem coraz więcej, to jest bardzo smutny obraz naszego świata. Rodzą się wcześniaki, dzieci chorują na raka i mają mega rzadkie choroby. To są straszne przypadki. Nawet nie wiem jak muszą się czuć tamci Rodzice, gdy codziennie walczą z przeciwnościami losu. A nasi Chłopcy mają "tylko" problemy z mową. Jednak te problemy zdominowały całe nasze życie. 

 

SI Grzesia

 

Grześ jest od 10 lat pod opieką specjalistów, Kuba - od początku swojego życia. Może właśnie dzięki temu lekarze i terapeuci zdołali wykryć pewne anomalie w rozwoju jego mowy wcześniej niż u brata. I dzięki temu (bardzo w to wierzę), Kuba nadgoni rówieśników i w I klasie jego problemy będą już przeszłością. 

 

logopedia Grzesia

 

Terapia chłopaków trwa codziennie, zarówno w domu jak i ze specjalistami. Kalendarz zajęć mają tak ustawiony, by każdego dnia spotkać się z terapeutą. Grześ ma zajęcia z logopedą, terapeutą SI, rewalidację na terenie szkoły. Kuba ma swoją panią logopedkę, swoją panią od SI i od Wczesnego Wspomagania Rozwoju. Nie narzekamy na brak stymulacji.

 

nauka Kuby

 

 

Część zajęć ze specjalistami Chłopcy mają finansowane przez państwo, Grześ - logopedię w szkole oraz zajęcia rewalidacyjne, Kuba - Wczesne Wspomaganie Rozwoju oraz zajęcia z logopedą w przedszkolu. Reszta zajęć jest płatnych. Miesięcznie wydajemy na naszych Bohaterów około 2 000 zł. Część zajęć w tym roku jest już sfinansowana z zeszłorocznego 1%. To dzięki Państwu (tym wszystkim Dobrym Duszyczkom, które pamiętały o Grzesiu w zeszłym roku podatkowym) zdołaliśmy opłacić już pól roku zajęć z logopedą, część zajęć z SI. DZIĘKUJEMY.

 

zabawa Kuby nauka Grzesia

 

Niestety, wszystko co dobre się szybko kończy, nawet pieniądze na terapię dla Chłopaków. Własnie dlatego w ostatnim czasie powstały Gadośki, różne zabawki dla Maluszków, które niedługo trafią na Grzechutkowe Allegro. 

 

Gadośki i Kuba

 

 

Wracam jednak do mojej wcześniejszej prośby. Grześ ma stwierdzoną afazję, Kuba - opóźniony rozwój mowy. Obaj potrzebują ciągłej terapii. I pieniędzy na nią.

 

Dlatego, jeżeli Państwo są w stanie przekazać naszym Mężczyznom 1% swojego podatku za poprzedni rok, to jeszcze raz bardzo DZIĘKUJEMY.

 1% DLA CHLOPAKOW

 

Dzięki uprzejmości naszej Fundacji dzieciom "Zdążyć z Pomocą" i firmy PIT FORMAT, powstała możliwośc stworzenia PITa z wpisanymi już danymi Grzesia (pieniądze na rehabilitacje Grzesia i Kuby zbierane są na subkoncie Grzesia). Oto program, wystarczy go tylko zainstalować.

 

http://ns313297.ovh.net/pity2014_sub_300/150208_00061_6988_gadomski_grzegorz/Instaluj_PIT_Format_2014.exe

 

Kochani!!!! Z góry Wam dziękujemy za pomoc w zbiórce pieniędzy na terapię Grzegorza i Kuby. Bez Was nie bylibyśmy w stanie zapewnić naszym Dzieciakom tak intensywnej stymulacji.

 

DZIĘKUJEMY

Gosia, Tomek oraz Grześ i Kuba

 

środa, 04 lutego 2015
Logopedyczne nowości

Witajcie Kochani!

dzisiaj chciałbym Wam opowiedzieć co takiego robię z moją Panią Dorotką na zajęciach. Ale zanim Wam opowiem popatrzcie na zdjęcia.

sluchanie

 skupienie nauka

u logopedki nauka

 u logopedki

nauka nauka

 

Pewnie zastanawiacie co ja takiego robię u Pani Dorotki. Otóż stymuluję się Metodą Warnkego. Tak najprościej  metoda ta polega na słuchaniu alfabetu Morsa przez słuchawki. I to pomaga w rozwoju mojej mowy. Fajna zabawa, mówię Wam.

A gdybyście chcieli wiedzieć ciut więcej o tej metodzie, to służę :)

Metoda Warnkego. Najnowsze badania wskazują, że przyczyną dysleksji są zaburzenia ośrodkowego przetwarzania bodźców słuchowych i wzrokowych oraz zaburzenia automatyzacji. Gdy automatyzacja nie jest prawidłowa, osoby cierpiące z powodu tych deficytów zaczynają stosować strategie kompensacyjne. Takie działania pochłaniają mnóstwo energii. W rezultacie większość dzieci z problemami w uczeniu się jest całkowicie wyczerpana na długo przedtem, zanim skończy się dzień szkolny. Większość energii jest zużywana na niepotrzebną kompensację.

W ostatnich 15 latach ekspert komunikacji, Fred Warnke, opracował metodę wykrywania i treningu w obszarze deficytów.

Głównym założeniem metody jest to, że dzieci cierpiące z powodu trudności w nauce, są niezdolne do zapamiętania wzorców dźwiękowych tych słów, które słyszały we wczesnym okresie swojego życia. Ponieważ nie wiedzą jakie jest właściwe „brzmienie” słowa, nie wiedzą też, z jakich liter i głosek powinno się ono składać. Wiele dzieci rozwija w to miejsce różne inne sposoby czytania: próbują rozpoznawać słowa tuż po ich pojawieniu się – postrzegają słowa jak obrazki. Czyniąc to, są niezdolne do rozpoznania i nauczenia się wewnętrznej struktury słowa (metody podziału słowa na głoski i przypisania im liter). I w tym właśnie może pomóc metoda Warnkego.

(http://neurolines.pl/metoda-warnkego/)

Kochani, pracuję już tą metodą parę miesięcy i podobno robię postępy (tak mówi moja Pani Dorotka). A najlepsze jest to, że te moje postępy da się zapisać matematycznie. Jak tylko dostanę taki dokument od Pani Dorotki to się Wam pochwalę. 

I tak już prawie na koniec. Moja mama, podobnie jak Pani Dorotka, nie jest przywiązana do jednej teorii rozwoju mowy. Bo nie wiem czy wiecie, ale np. szkoła A mówi, że tylko jej pomoce są wskazane, szkoła B, że jej, natomiast szkoła C pozwala sobie jeszcze dodać, że korzystanie z A i B jest mega szkodliwe dla dziecka. Mama się do tego nie stosuje, wybiera z każdego modelu to, co akurat jej pasuje i co pasuje do nas i tak nas uczy. Podobnie robi Pani Dorotka, co zresztą widać na zdjęciach. 

Mam nadzieję, że Was nie zanudziłem moimi rozważaniami. Na deser podaję namiary na moją Panią Dorotkę, gdybyście chcieli skorzystać z pomocy mojej Pani Dorotki to dzwońcie


nasze logopedki

 

I tylko nie zapomnijcie wspomnieć, że to ja Wam powiedziałem o tej metodzie. Na pewno Pani Dorotce będzie miło :)

 

A już na koniec pozwolę sobie na osobistą prośbę. Zaczyna się już okres składania PITów za 2014 rok. Gdybyście pamiętali o mnie i o Kubie i swój 1% przekazali na nasze subkonto w Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" to bylibyśmy ogromnie wdzięczni


1% dla Grzesia i Kuby

 

 

Pozdrawiam Was serdecznie

Wasz naukowiec Grześ

 

PS. Wpis o Metodzie Warnkego nie jest sposorowany przez Panią Dorotkę !!!!!

1% małe zdjęcie