RSS
poniedziałek, 26 stycznia 2015
Jaśki - mała wielka rzecz !!!!!

Witajcie Kochani!

Troche się z Grzesiem zapuścilismy w pisaniu bloga, ale nie myślcie, że nic w domu nie robimy. Własnie dlatego, że robimy to nie mamy czasu Wam tego opisać. Ale postaramy się nadgonić rzeczywistość i Wam to wszystko opisać. 

Ale wszystko po kolei, najpierw chciałabym Wam opisać to, co się działo wczoraj, a działo się dużo.......szyliśmy jaśki.

 

Uszyj Jasia

 

Z poprzedniej akcji szycia jaśków (http://grzesiowy.blox.pl/2014/06/Olsztyn-jaskami-stoi.html) zostało nam mnóstwo materiałów, dlatego postanowiliśmy zrobić powtórkę. Na poczatku trzeba było znaleźć lokum, życzliwe osoby, które by nas przygarnęły. Nie było to zadanie łatwe. Teoretycznie Olsztyn jest dużym miastem, nawet wojewódzkim, ale znalezienie miejsca na 10 maszyn, 4 deski do prasowania, stól do cięcia tkanin i mnóstwo chetnych do pomocy graniczyło z cudem. Ale udało się i mieliśmy miejsce. Przygarnęło naś Eksperymentowo Akademia Młodych Odkrywców.

 

Eksperymentowo

(https://www.facebook.com/eksperymentowo)

 

 

W ostatniej chwili znalazł się też dodatkowy i hojny Sponsor, który przekazał nam około 14 metrów super tkanin. 

 

tkaniny

 

Powiem Wam w tajemnicy, że materiały w rzeczywistości były jeszcze ładniejsze niz na zdjęciu. A to wszystko dzięki firmie 

 

sponsor

 

Bardzo Wam dziękujemy!!!!! Kropki są oblędne.

 

A teraz kilka zdjęć z naszego wspólnego szycia.

 

cięcie trwa pierwsze jaśki już na tapecie

szycie to będa piękne jaśki

podział ról jest-jedni szyją, inni prasują praca trwa

najfajniejsza maszyna bez linijki ani rusz

Tulanki pomagały Młodzież pomaga

a kupka jaśków rosnie przybywa jaśków

szycie trwa

NASZE JAŚKI

 

 

Szycie nie udałoby się, gdyby nie zgrana banda szalonych Dziewczyn i Chłopaków, która się zebrała w sobie i uszyła 98 jasków dla Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego i 52 dla Domu Dziecka w Gryźlinach.

 

nasza Brygada

 

W szyciu pomagali (chronologia wpisu przypadkowa) : Piramida Rozwoju, Szycianki, Tulanki, Atelier Piękna Rzecz, Torbolandia, Anka M. z Dzieckiem, Agnieszka K., Magda G.-D., Jagoda, Asia W., Ania T., Iza B. no i ja - Matka wszystkich Matek :)))

 

 

Ale to nie koniec naszego szycia, dostalismy w tak zwanym międzyczasie 60 kg polaru (resztek), już sie zastanawiamy komu i co uszyjemy. Będzie się działo, oj będzie.

 

polar 

 

Gdybyście chcieli wiedzieć, Kto tak o nas pamięta to już mówię - firma Świt, producent kołder i artykułów pościelowych (http://koldra.pl/sklep/). Jak zwykle są niezastąpieni i jak zwykle nam pomagają. Prawdziwi Przyjaciele. DZIĘKUJEMY!!!!!

 

Szycie nam się udało, już się nie mogę doczekać na kolejne spotkanie. Dzięki Dziewczyny i Chłopaki!!!!

 

Gosia - Matka wszystkich Matek 

 

PS. Niektóre zdjęcia są autorstwa Ani z Szycianek, pozwoliłam je sobie wkleić na bloga :) 

06:25, ja-olsztyn32
Link Dodaj komentarz »
1% małe zdjęcie