Blog > Komentarze do wpisu
Kuba ćwiczy sylaby

Witajcie Kochani!

Weekend powoli się kończy, jutro znowu kolejny dzień pracy nas czeka. Ale zanim poniedziałek nastąpi, to zapraszam Was do przeczytania czego obecnie uczy się Kuba. Mój młodszy braciszek zna obecnie kilka literek: S, L, B, M, W, K, D, T oraz wszystkie samogłoski. Żeby nauka nie była nudna, mama wymyśliła kolejną LoGośkę - czyli coś co ułatwia naukę. 

 

nauka Kuby nauka Kuby

nauka Kuby

nauka Kuby nauka Kuby

nauka Kuby

nauka Kuby nauka Kuby

nauka Kuby nauka Kuby

 

Jak się pewnie domyślacie zadanie Kuby polega na przeczytaniu sylab. Ale to nie wszystko. Bo tak naprawdę to nie są zwykłe sylaby, to jest tajemniczy język Minecraftów. I tak np. SÓBO znaczy "jestem super dziewczynką, tylko brakuje mi miecza", a WILO "uciekam od Was, bo się bardzo boję". Oczywiście za każdym razem każda sylaba znaczy co innego, w zależności o pomysłowości mamy i Kuby.

Sami widzicie kochani, że nie trzeba wydawać majątku na pomoce logopedyczne (nie liczę tych pomocy, które mama kupuje na szkoleniach - ale o tym pewnie niedługo sama rodzicielka napisze). Wystarczy pomysł, tusz kolorowy (mama kupuje jeden po 5 złotych) i dużo kartek z recyklingu i jest już pomoc. 

 

Miłego końca weekendu

 

Wasz Grzegorz

niedziela, 04 czerwca 2017, ja-olsztyn32

Polecane wpisy

1% małe zdjęcie