Blog > Komentarze do wpisu
GWG trafiło na Facebooka

Witajcie Kochani!

Wiosna za oknem, Święta za pasem, kleszcze w trawie, a u nas ...... WIELKIE WYSTAWIANIE. Mama poczuła słoneczko i od razu chwyciła za aparat by obfotografować (głównie) książki na moje GWG.

A trochę się tego nazbierało, więc wystawianie trwa ciągle. Tym razem moja Wyprzedaż nie jest na Allegro, tylko na Facebooku. Rodzice dowiadywali się u prawnika czy tak można - można, zatem działamy. Tzn. głównie działa mama, bo to jej broszka, ale my staramy się jej pomóc jak możemy - czyli nie przeszkadzamy.

Zanim jednak pokażę Wam kilka pozycji z GWG, przedstawię zasady mojego bazarku

 

1. Każda aukcja zaczyna się od 1 zł + koszt wysyłki.
2. Koszt przesyłki przy kilku przedmiotach jest jeden,ustalany indywidualnie.
3. Każdy ma 7 dni na opłacenie i kontakt.Przedmiot nie opłacony,brak kontaktu-przedmiot wraca ponownie na licytację
4. Ja mam 7 dni na wysyłkę.
5. Koszt wysyłki i za przedmioty tym razem idzie na inne konto,takie z którego będę mogła opłacić terapeutki Grzesia i Kuby.
6.Przebijamy o pełna złotówkę, 
7. Przemyśl swoja ofertę i nie kasuj.
8.Osoby które notorycznie będą podbijały cenę a na koniec nie zakupią przedmiotu będą niestety musiały opuścić grupę
Miłej licytacji.


Opodatkowanie darowizny
Zgodnie z art. 9 ust. 1 ustawy, opodatkowaniu podlega nabycie przez nabywcę, od jednej osoby, własności rzeczy i praw majątkowych o czystej wartości przekraczającej - jeżeli darczyńca i obdarowany nie są osobami bliskimi, np. rodziną (III grupa podatkowa) - 4.902 zł. Ponieważ podatek od darowizn jest podatkiem progresywnym (im wyższa kwota, tym wyższy podatek), aby nie zapłacić podatku od darowizny (albo zapłacić do w niższej wysokości), zamiast przekazać jedną darowiznę w kwocie 50.000 zł, można podzielić tę kwotę i przykładowo darowiznę w kwocie 4.902 zł może przekazać spółka, każdy z członków zarządu, ich małżonkowie itd. Zwłaszcza, że podatek od spadków i darowizn nie może być zaliczony do kosztów uzyskania przychodów spółki.
Ponadto, ani na gruncie podatku dochodowego od osób prawnych, ani podatku dochodowego od osób fizycznych darowizn nie uważa się za koszty uzyskania przychodów.


Książki, które są wystawione to dary od moich Przyjaciół, którzy w ten sposób chcieli mi pomóc zebrać pieniądze na terapię. Musicie mi jednak wybaczyć, ale już nie pamiętam która książka jest od kogo. Jednak bardzo Wam dziękuję za nie i liczę, że wybaczycie mi moją krótka pamięć :).

A teraz to, co najważniejsze. Oto książki o które możecie powalczyć na GWG. Szczerze zapraszam.

 

Piorun Zaplatani

Mój brat niedźwiedź dźungla

Król Lew Madagaskar

Zezia i Giler Kubuś Puchatek

uściskam cie Kocham cię

 

Ale GWG to nie tylko książki. Pracownia Mami podarowała specjalnie na moja Wyprzedaż kocyk dla Maluszka do wózka. 

 

Pracownia Mami

kocyk kocyk

 

Złote rączki pewnej Moniki Ł. podarowały komplety biżuterii letniej dla młodych i ciut starszych Kobitek. 

 

letnia biżuteria letnia bizuteria

letnia bizuteria letnia bizuteria

 

Kochani, te i inne rzeczy znajdziecie na moim GWG. Wystarczy, że na Facebooku wpiszecie w wyszukiwarcie GWG po godzinach (https://web.facebook.com/groups/1153797094704102/). Do tej pory udało nam się zebrać 261 zł. Bardzo wszystkim Kupującym dziękuję.

 

Pozdrawiam Was wiosennie

Wasz Grzegorz  

środa, 05 kwietnia 2017, ja-olsztyn32
Tagi: allegro

Polecane wpisy

1% małe zdjęcie