Blog > Komentarze do wpisu
Nasza nowa szkoła

Witajcie Kochani!

U nas tyle się ostatnio dzieje, że choćbym chciał to nie dam rady Wam tego wszystkiego opisać. Ale jedno po porostu muszę - zmieniam szkołę. Od września nie będę chodził już do szkoły w Olsztynie, ale w Szczęsnym.

Ale od początku - trwa reforma edukacji, nie będzie już 6 klas i potem gimnazjum. Będzie 8 klas, a potem liceum lub inna szkoła średnia (podobno tak moja mama się uczyła czyli musi to być bardzo stary system nauki). No i okazało się, że od września będę chodził razem z Kubą do jednej szkoły. 

 

Szkoła Podstawowa w Szczęsnym

 

Niektórzy krytykują nowy system edukacji - że właściwie jest stary, że szkoda tych budynków gimnazjalnych, ich wyposażenia, że nauczyciele stracą pracę. A ja Wam powiem jedno - moja mama jest zadowolona. Przez ostatnie trzy lata robiła za kierowcę do dwóch placówek edukacyjnych - teraz będzie miała nas w jednym budynku. Zobaczcie jaka wygoda. Mojej mamie naprawdę niewiele do szczęścia potrzeba.

Ostatnio, w naszej nowej szkole, był Dzień Otwarty. Pojechaliśmy we trójkę i oglądaliśmy dzieci występujące na scenie. A potem Pani Dyrektor oprowadziła nas po szkole i pokazała wszystkie sale.

 

w nowej szkole

 

Szkoła jest naprawdę mała i wiecie co - jeden rocznik to jedna klasa. Teraz chodzę do VI C, a tam będę po prostu chodził do VII klasy. Niektórzy z mojej rodziny odradzali rodzicom puszczenie nas do wiejskiej szkoły - bo niższy poziom, gorszy start i w ogóle wszystko jest tam źle. Rodzice jednak rady nie posłuchali i już nas do wiejskiej szkoły zapisali. 

Kochani, zatem od września zaczynamy naszą nową, wspólna przygodę w nowej szkole. Już się cieszymy.

 

pozdrawiam

Grzegorz-uczeń

 

Zdjęcie szkoły pochodzi ze strony https://web.facebook.com/sp.szczesne

niedziela, 19 marca 2017, ja-olsztyn32
Tagi: szkoła

Polecane wpisy

1% małe zdjęcie