Blog > Komentarze do wpisu
Afryka dzika....już dawno odkryta :)))

Witajcie Kochani!

Trochę z lekkim poślizgiem, ale już jest. Nowy, świeży wpis dotyczący Afryki, w ramach zabawy blogowej DZIECKO NA WARSZTAT. Powód spóźnienia jest jak zwykle malutki, malusieńki - wirusy, drobnoustroje i inne paskudy, które zaatakowały mi dzieciaki.....ale ja się nie poddam i wygonię te cholery z domu!!!

 

DNW

 

A wracając do naszej Afryki, w tym miesiącu postanowiłam zrobić coś innego i postanowiłam się wprosić do przedszkola Kuby na prezentację. Nasza Pani Marzenka była na tyle miła, że nie odmówiła zwariowanej matce, pomysł zaakceptowała i przyjść pozwoliła. No to poszłam. Ja i wielki worek pomocy dla przedszkolaków :).

Na początku maluszki musiały w ogóle zlokalizować Afrykę. Nie było to zadanie trudne, już po paru sekundach Afryka została odkryta. Schody zaczęły się później.

 

dziecko na warsztat

 

Z mojego ogromniastego worka dzieci zaczęły wyciągać różne zwierzaki i musiały zdecydować czy mieszkają one w Afryce czy też nie. Niech Wam się nie wydaje, że to takie proste zadanie, zwłaszcza przy matce, która źle podpowiada. Ale wspólnymi siłami daliśmy radę!

Większość dzieci współpracowała ze mną, oprócz mojego osobistego. Gdy zobaczył swoje zabawki w przedszkolu to zabrał co ładniejsze i tyle go widziałam w kółeczku. Ciężkie jest życie Nauczyciela, oj ciężkie .....

 

DNW DnW

dnw 

 

W torbie znalazło się coś. Okazało się, że to coś ma symbolizować niebo, ziemię i wodę. Zadanie polegało na dopasowaniu afrykańskich zwierząt w odpowiednie miejsce. I tak lew chodzi po ziemi, ale papuga to lata. Maluszki dzielnie walczyły o możliwość położenia zwierzaka w odpowiednim miejscu. Tylko grzeczne dzieci mogły to zrobić! Na końcu okazało się, że większość zwierząt chodzi po ziemi, ale są też takie, które część życia spędzają w wodzie, a część na lądzie (hipopotam, krokodyl). Ogólna wiedza o zwierzakach została poszerzona.

A to coś to moja Gadośka, którą uszyłam kiedyś moim chłopakom i dzielnie nam służy do zabaw wszelakich. 

 

DNW DNW

 DNW

DNW DNW

 

Litera L pochodzi z naszego zestawu OSOBISTY ALFABET TWOJEGO DZIECKA. Bardzo mi się przydał przy przygotowywaniu tego Warsztatu. O ALFABECIE było już kilka razy na Grzechutkowym blogu, np. tutaj http://grzesiowy.blox.pl/2011/12/Moi-Przyjaciele.html.

 

Gwoździem programu było robienie własnoręcznego bębenka. Do tego celu użyliśmy kubeczka jednorazowego, materiału i gumki. Dzieci miały za zadanie nałożyć materiał na kubek i zagumkować. Niestety, to było trudne dla małych rączek, więc pomagałyśmy z Panią Marzenką. Dokładnie to ja pomogłam 4 dzieci, a Pani Marzenka 16-stce :) Okazuje się, że zagumkowanie kubeczka nie jest prostym zadaniem nawet dla matki.

Gdy już uporaliśmy się z tym arcytrudnym zadaniem, mogliśmy wszyscy posłuchać jak bębenki brzmią. Z racji gabarytów nie był to głośny dźwięk, więc wszystkie maluszki musiały być cicho. I wiecie co-były!!!!

 

dnw dnw

 

W domowych zakamarkach znalazłam prawdziwy bęben. Dzieciaczki najpierw mocno waliły w duży bęben, hałasu było co nie miara,  a radochy jeszcze więcej. Potem wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że duży bęben to duży hałas.

 

dnw dnw

 

Na koniec wszyscy mieliśmy pamiątkowe zdjęcie z naszymi bębenkami. Z powodu ochrony danych osobowych zdjęcie wygląda tak jak wygląda, ale wierzcie mi na słowo - każdy swój bębenek ma !!!!

 

dnw

 

Każdy mały Odkrywca dostał ode mnie pamiątkowy dyplom. Mam nadzieję, że kiedyś przypomną sobie te zajęcia :)))

 

 dyplom

 

A ja dostałam piękne podziękowania za przeprowadzone zajęcia. I jeszcze obrazek na ścianę. Dziękuję !!!!! 

Dziękuję też Pani Marzence, że pozwoliła mi poprowadzić zajęcia. Po 45 minutach w roli nauczyciela wiem jedno - to ciężki kawałek chleba. Jak to mawia młodzież SZACUN !!!!!!

A przede wszystkim dziękuję Przedszkolom, że tak ładnie współpracowały z szaloną matką :)

 

podziekowania

 

Pozdrawiam afrykańsko i zapraszam do obejrzenia innych warsztatów.

 

Gosia-matka

 

niedziela, 30 listopada 2014, ja-olsztyn32

Polecane wpisy

Komentarze
2014/12/01 03:10:20
No i się udało! Gratuluję i zdrówka życzę! Dorota
-
2014/12/01 04:14:35
Udało się, udało. A zdrowie nam się przyda, bośmy się zakichali na amen. Ale damy radę, trzeba być zdrowym do kolejnej odsłony DnW!
1% małe zdjęcie