Blog > Komentarze do wpisu
Walczę ze stereotypami!!!!

Kochani!

Kto powiedział, że tylko dziewczynki mogą mieć lale - ja mam Amelkę i się jej nie wstydzę! Kto powiedział, że tylko kobiety robią zakupy. Wiele razy widziałem panów na zakupach - bez partnerek, ale za to z karteczkami:). A kto twierdzi, że tylko niewiasty zajmują się ogrodem - u nas robię to ja.

Postanowiłem zrobić dziadkowi niespodziankę i kupiłem mu kwiatki na działkę. To wcale nie jest takie proste jak Wam się wydaje - nie wystarczy iść do sklepu i wybrać. Trzeba przede wszystkim wybrać takie rośliny, które będą odpowiednie do danego terenu - a to wiąże się z kolejnym problemem. Trzeba dogadać się jakoś ze sprzedawcą i poradzić się trzeba. Poza tym ważne są kolory. Już wiem, że dziadek lubi kolor czerwony (jak ja), więc wybierałem tylko takie roślinki. Nie mogłem kupić drzew, bo nie miałbym ich jak zabrać samochodem, takich maleńkich kwiatków też raczej nie brałem - jak brać to coś, co widać. I ostatni istotny problem - pieniążki. Musiałem kupić tyle kwiatków na ile było mnie stać...całe szczęście, że mama pomogła.

Po zakupie trzeba było roślinki posadzić. I tak - kwiatki pod domem, krzewy daleko od domu, a bluszcz prawie na domku. Zgadnijcie kto kopał doły - no głównie ja. Trochę mi dziadek pomógł, ale to ja mu pokazałem gdzie ma kopać:). Kiedyś było nie do pomyślenia, bym w ziemi coś robił - a teraz proszę bardzo. Dołek wykopałem, roślinki posadziłem i nawet zasypałem ładnie. A na końcu wszystko trzeba podlać - kwiatki, a nie siebie:). Zuch chłopak jestem - tak by mama powiedziała.

A jeżeli już o niej wspomniałem, to ona pewnie te zakupy z premedytacją kazała mi zrobić. Niby to dla dziadka, a przy okazji musiałem używać słów proszę, przepraszam, dziękuję; starać się czytać etykiety, kalkulować koszty zakupu, decydować o wystroju działki, uważać na doniczki w sklepie - żeby nie spadły, stymulować ręce podczas kopania i decydować za dziadka. Wiecie co, kto powiedział, że nauka odbywa się tylko w szkole - to była nauka w terenie. Pewnie inaczej nie miałbym okazji się wykazać:).

Zobaczcie jak nieźle sobie radziłem - chłopcy też potrafią!!!!

taczka wybór krzewow

Amelka kwiatki

wybór kwiatów nasiona

kopanie bazylia

 

Dobrze zgadliście - Amelka towarzyszyła mi w zakupach i w kopaniu. Dobrze jest mieć kogoś życzliwego na wyciągnięcie ręki.

 

No, ale dziś nie samymi kwiatkami człowiek żyje. Dziś jest mecz Polska-Rosja. Będziecie oglądać? Bo ja tak. I oczywiście kibicuje naszym!!!! Wygramy?....odpowiedź jedna może być - TAK!

kredziaki

canca

 

I nie tylko ja będę oglądać mecz - mama też usiądzie przed ekranem. W końcu walczę ze stereotypami, no nie:))

 

pozdrawiam Was

Grześ

 

PS. A naszym życzę dzisiaj dużo goli. Uprasza się gości, by nam nie przeszkadzali wbijać piłki w swoje bramki!

gol

wtorek, 12 czerwca 2012, ja-olsztyn32
Tagi: oto cały JA

Polecane wpisy

1% małe zdjęcie