Blog > Komentarze do wpisu
Nakrętkowe zbieractwo

Witajcie!

Dzi¶ będzie wpis ekologiczny - o nakrętkach. Słyszeli¶cie kiedy¶ o akcji zbierania nakrętek? Na pewno. U mnie w szkole nakrętki zbieram już drugi rok. Zbiera zreszt± cała szkoła. Czasem widzę jak wiele toreb z nakrętkami czeka na odbiór. Taka mała nakrętka, a tyle pożytku z niej. Przede wszystkim pomaga niepełnosprawnemu - zazwyczaj dziecku. Kilka ton nakrętek daje materialne korzy¶ci. A poza tym - butelka z nakrętk± zajmuje dużo miejsca w koszu na ¶mieci, a ta bez - o wiele mniej.

Postanowiłem wł±czyć do akcji s±siadów! A co. Wystawiłem karton z napisem nakrętki na korytarz i teraz s±siedzi mog± się dorzucić! A muszę Wam powiedzieć, że mam super s±siadów - co chwilę pojawiaj± się kolejne nakrętki. 

Wam też polecam takie zbieractwo - jeżeli jednak nie macie komu przekazać swoich nakrętek, to chociaż odkręcajcie je z butelek zanim wyrzucicie je do kosza. Oczywi¶cie do kosza z napisem - PLASTIK!!!!

 

pudlo nakretek

 

Widzicie sami, u nas się nic nie marnuje - nawet pudło po pieluchach jest wykorzystane w szczytnym celu!

 

pozdrawiam korkowo

Grze¶ - ekolog

wtorek, 26 czerwca 2012, ja-olsztyn32
Tagi: oto cały JA

Polecane wpisy

  • Droga do szkoły

    Witajcie Kochani! Na pewno pamiętacie moj± drogę do szkoły, a wła¶ciwie jej brak. My¶leli¶cie pewnie, że tak już zostanie - otóż nie. Okazało się, że u nas wiel

  • Dzień Elfa

    Witajcie Kochani! Wczoraj obchodzili¶my Dzień Elfa czyli piękny dzień wszystkich dzieci afatycznych. (https://web.facebook.com/RazemRozkodujmyAfazje/)

  • Uczniak kończy 7 lat

    Witajcie Kochani! Kuba wczoraj skończył 7 lat, ale mam starego brata, co ? :) Z tej okazji w szkole były cukierki, 2x od¶piewane 100 lat (raz po angielsku) i

1% małe zdjęcie